Somatické koučování

"Cílem našeho života je stát se šťastnými."

Dalajláma

Koučování se mnou

Pomohu Vám:

S čím vám může pomoci koučování:

Pojďte to rozlousknout při koučování.

Co přináším do koučování já osobně

Po celou dobu našeho setkání jsem tam jen pro Vás na 100%. Pozorně Vám naslouchám a společně s Vámi se snažím porozumět Vašemu příběhu, pohnutkám a touhám. Cokoliv, co při našem společném setkání řeknete, navrhnete, uděláte či budete cítít, bude v naprostém pořádku. Nebudu nic hodnotit, protože si myslím, že na to nemám vůbec právo. Věřím, že každý má svůj jediněčný životní příběh a ženejvětším odborníkem na Váš život, jste Vy sami. 

Kromě klasického koučovacího rozhovoru se zaměřuji i na řeč Vašeho těla (nebojte, nebudu na Vás sahat :-D) a emocí (díky technikám Somatického koučování).

Věřím, že mysl, tělo a emoce jsou vzájemně neoddělitelně propojeny a proto vše, co se Vám v životě stalo či stane, se nezapíše jen do Vašich myšlenek, ale i do Vašeho těla a emocíV koučovacím procesu máme díky tomu kromě Vašich myšlenek další dva zdroje informací, které nám mohou být nápomocny. Další výhodou je, že změny, ke kterým během koučování dojde, můžeme opět uložit nejen do mysli, ale i do těla a emocí. Abyste si udělali obrázek o tom, jaké je koučování se mnou, mrkněte na zkušeností mých klientů. 

„Věřím ve Vás, naslouchám Vám, nesoudím Vás a podpořím Vás.“ 

Kromě toho, že nebudu posuzovat nic z toho, co řeknete, nebudu ani s nikým sdílet to, co se na setkání dozvím. Abych mohla dělat svou práci jak nejlépe je možné, sdílím, některé informace z koučování se svým koučem-učitelem, nikdy však žádná osobní data. Zaměřujeme se přitom hlavně na mě a na to, co bych mohla dělat jinak a lépe.

Dodržuji etický kodex podle International Coach Federation (ICF), se kterým se můžete seznámit zde

O mé cestě k SOMATICKÉMU KOUČOVÁNÍ se dočtete zde

Moc se těším, co společně objevíme a kam Vás setkání se mnou posune.

Osobní zkušenosti z koučování

Kristýna R.
Read More
"Přišla jsem za Tebou s tím, že nevím, co v životě dělat za práci. Chtěla jsem ji mít jako koníček, aby mi dávala smysl a bylo za mnou něco vidět. Přišlo mi, že je to nemožné, ale Ty jsi mi ukázala a navedla na myšlenku, že vše je možné. A to je podle mě nejdůležitější. Dát člověku naději, že zvládne cokoli. Nejlepší byla předposlední hodina, kdy jsme se byli projít. Tvé přirovnání lesní cesty k cestě života byla pro mě kouzlem. Dokonalým zakončením předešlých hodin, kdy jsme jen naťukávaly, co mě baví, jaké mám koníčky a čím bych se chtěla živit. Přišlo mi, jako bys ze mě ty první 3 sezení jen vytahovala všechno možné. Někdy mi to už nedávalo smysl a já nevěděla kam směrujeme. Ale ta procházka tomu všemu smysl dala a poskládalo se mi vše potřebné. Opravdu super metoda. Proto jsem si myslela, že poslední sezení už nepotřebuji, protože vše už bylo řečeno. Ale Ty jsi mě opět překvapila a celých 60min bylo opět plné inspirace a zamyšlení. To se mi na tvé práci líbí nejvíce. Tvoje otázky, které mě donutili přemýšlet, jak to mám a proč. Náš hovor o motivaci a opětovné přirovnání k pralesu a záchytným bodům byl skvělý. Líbí se mi jak pracuješ s představivostí a jak navedeš klienta přesně tam, kam potřebuje, i když to předtím ani netušil 🙂 Jsem ráda, že jsem Tě poznala a přeji Ti spoustu skvělých klientů. Věřím, že naše poslední setkání bylo do budoucna to první odrazové...však Ty víš, jak to myslím :-)"
Veronika B.
Read More
"Koučovací proces pod Natáliiným vedením mi pomohl do života postupně vnášet řadu užitečných a hodnotných vhledů i uvědomění, která jsem následně víceméně úspěšně aplikovala do běžného režimu. Velmi oceňuji její milý a vstřícný přístup i dovednost vždy citlivě zvolit vhodnou techniku. Koučink doporučuji všem, kteří se o sobě chtějí něco dozvědět a kladou přitom důraz na cestu oslovení vlastního nitra skrze tělesné prožitky."
Betty V.
Read More
"Když jsem šla na první sezení s Tebou, vlastně jsem moc netušila, jak to bude vypadat, trochu jsem si myslela, že si chvilku popovídáme a ty mi poradíš, jak s mojí situací naložit a jakou cestou v životě se vydat. Když jsem poznala, jak nenásilně a jemně mě dokážeš pomocí různých technik dovést k tomu, abych si sama přišla na všechny odpovědi, které v sobě už mám, ale neuměla jsem je nalézt, byla jsem ohromená. V podstatě stačilo vždy takové jemné pošťouchnutí a správně kladené otázky, abych si na vše, co jsem potřebovala řešit, přišla sama. Z každého sezení jsem odcházela plná energie a víry, že dokážu vše, co jen budu chtít. Všechny schůzky byly díky Tvé osobě moc příjemné a vůbec se mi z nich nechtělo odcházet. Moc za to děkuji a budu se těšit do budoucna na další setkání." 🙂
Hana T.
Read More
"K Natálii jsem šla plná zvědavosti, co se bude dít, ale bez velkých očekávání. Ani jsem si nebyla jistá, co budeme řešit a o čem se budeme bavit. Jaké překvapení mě však čekalo:) Natálie mě navedla na spoustu zajímavých myšlenek a vysvětlení. Něžně mě k nim otázkami přivedla a já se nestíhala divit. Často jsem odcházela nadšená, byť s hlavou jak pátrací balón. Hodně mi pomohla si některé věci uvědomit a pomoct mi s tím něco dělat. Jsem si ale vědoma, že další práce je na mně. Koučink u Natálie rozhodně doporučuju."
Hana P.
Read More
"Zírala jsem, jak techniky somatického koučování, které Natálie používala způsobovaly, že jsem si přicházela na řešení, o kterých jsem ani netušila, že jsou možná a na myšlenky a pocity, o kterých jsem nevěděla, že je mám. Líbilo se mi, že jsme cíl vždy rozdělily na drovné krůčky, takže mě nikdy neochromil svou velikostí a ambiciózností a krok po kroku jsem se k němu přibližovala. Řešení jsem měla sama v sobě, na dosah ruky, ale bez pomoci Natálie bych nebyla schopná je (z podvědomí) vydolovat. Natálie si získala mou důvěru. Jejímu naslouchajícímu a chápajícímu uchu jsem se nebála sdělit i tajemství, které nikdo neznal. Setkávání probíhala neuvěřitelně hladce, slova a nápady díky vhodně použitým technikám vznikaly samy a přirozeně. Na konci sezení jsem měla sebevědomý pocit, že další etapu mohu zvládnout."
Zuzana Č.
Read More
"Osobní koučování od Natálky mi moc pomohlo uvědomit si, že řada věcí, které dělám a říkám, vychází často z pouhých mých domněnek o druhých lidech či situacích. A že se pak trápím problémy, které ve skutečnosti ani žádnými problémy být nemusí. To je pro jednoho přece velká úleva, a i kdyby mi koučování přineslo jen tohle, je to zatraceně hodně!"
Jitka K.
Read More
"Naty, ještě jednou děkuji za včerejší rozhovor. Moc mi tvoje koučování pomohlo. Úplně mě dostal koncept otázek a otevřenosti sebe sama a ne svět okolo hodnotit a uzavírat se tak dalším a dalším možnostem :-). Hned jsem si říkala, na co všechno by se to dalo ještě použít a nadšeně jsem se o nástroje Access Consciousness® ve velmi zkrácené podobě podělila se dvěma kolegy z práce.
Previous
Next

Průběh koučování

Vaším úkolem je přinést téma a chuť na něm pracovat. Já budu držet linku rozhovoru ve vztahu k danému tématu a cíli, všímat si Vašich zdrojů a případně Vás na ně upozorňovat, naslouchat Vám, podporovat Vás ve Vašich rozhodnutích a povzbuzovat na cestě, kterou si zvolíte. 

Jednotlivá sezení trvají 1h – 1,5h, kromě prvního seznamovacího, které je vždy 1,5h, viz. info níže. Délka každého sezení bude vždy dopředu domluvena. Setkání mohou porbíhat buď osobně nebo online a to v čase, na kterém se dopředu domluvíme. Osobní setkání probíhají buď u mě nebo u Vás doma (avšak je potřeba zajistit bezpečné a klidné prostředí, kde nás nebude nikdo rušit). Online setkání se mohou uskutečnit přes Skype, Messenger, Google meet, Zoom,  Microsoft teams nebo Whatsapp podle toho, co vám nejvíce vyhovuje. 

První seznamovací setkání

První seznamovací sezení trvá vždy 0,5 h je bezplatné a probíhá online. Ujasníme si vzájemná očekávání a jak bude naše spolupráce probíhat.

Co je koučování

„Koučování se nezaměřuje na chyby, které se staly, ale na příležitosti, které přijdou.“ 

John Whitmore

Koučování je formou rozhovoru mezi klientem a koučem, která se nezaměřuje na to, proč se něco stalo nebo děje, ale co s tím lze dělat. Díky specifickému způsobu komunikace Vám kouč pomůže si uvědomit, kde se zrovna teď nacházíte, co ve svém životě chcete a jak toho můžete dosáhnout. Umožní Vám připravit se na překážky, které se mohou objevit. Objevíte nové úhly pohledu a motivaci, která Vám dodá energii pro potřebné změny. Koučování Vás podpoří v osobním rozvoji, přebírání zodpovědnosti za svůj život a při uskutečňování změn. Díky tomu budete více věřit v sami sebe, ve své schopnosti a budete vědět, že jste to Vy, kdo řídí Váš život.

PROSTĚ BUDETE MÍT ŽIVOT VE SVÝCH RUKÁCH. 

Somatické koučování

Tento typ koučování bere v úvahu člověka jako celek a nezaměřuje se pouze na mysl (intelekt), ale i na emoce a tělo, neboť jsou neodmyslitelně spojeny. Díky tomu dochází v koučovacím procesu ke změnám na hlubší úrovni a jsou tedy trvalejší.

Mysl, emoce a tělo jako zdroj informací a v procesu změny

V běžných koučovacích přístupech jsou hlavním zdrojem informací klientovy myšlenky. V somatickém koučování se čerpají informace nejen z myšlenek, ale i z řeči těla a emocí. 

Pracuje se s předpokladem, že tělo má svou paměť a historii. Ta se projevuje neverbální komunikací (držení těla, mimika, spontánní pohyby, atd.) a tělesnými pocity. Vše, co se nám v životě událo, se tedy zapisuje jak do našich myšlenek, tak i do těla a emocí. Somatický kouč tedy sleduje a pracuje s klientovými zdroji (chvíle plné energie a elánu, které člověku dodávají sílu a motivaci) na intelektuální, emocionální i tělesné úrovni a společně s klientem se jim snaží porozumět. 

Stejně tak změny, které proběhnou v rámci koučování, se neodehrávají jen v mysli, ale i v těle a v emocích. Klient tak prochází celostní proměnou, která má trvalejší charakter.

Další techniky v koučování  přinášející uvolnění a hravost

Pro práci je možné využít podpůrné techniky jako je práce s předměty a analogiemi, vizualizace a kotvení pozitivních emocí v těle nebo klient může využít pro vyjádření barvy a práci s modelínou. Koučovat je možné i venku formou procházky, kdy se v procesu využívá to, co poskytuje okolní prostředí. 

Vzdělání

Úspěšně jsem absolvovala: